Шостка

11 грудня 2010 року

Освячення підпаленої  і відремонтованої Каплиці

В суботу, 11 грудня 2010 року об 11.00 год., єпископ Мар'ян Бучек ординарій Харківсько-Запорізький освятив Каплицю Св. Йосипа у м. Шостка Сумської обл.

На свято прибула також деоегація францисканців з Провінції Святого Архангела Михаїла Ордену Братів Менших в Україні, а саме: провінціал - бр. Доброслав Копистеринський; віцепровінціал - бр. Натанаїл Зайонц; дефінітор провінції і настоятель київської спільноти Св. Франциска з Асізі - бр. Франциск Ботвіна; настоятель житомирської спільноти Св. Йоана з Дуклі - бр. Мирослав Карачина.  Особливим гостем був священик Православної Церкви у Шостці Київського Патріархату о. Олександр Підгорний.

Місцеві парафіяни мали нагоду гостити не тільки духовних осіб, але також парафіян з Конотопа, Львова і студентів з Глухова, які нещодавно дізнались, що є Католицька Церква у Шостці. З цього часу, а саме з 14 листопада цього року щонеділі долають понад 40 км., щоб разом молитись і прославляти Бога з християнами-католиками у Шостці.

Освячення Каплиці, це довгоочікувана подія, яка реалізувалась тільки сьогодні. Чому? Тому, що парафія у Шостці існує вже з 1996 року, а новоосвячена каплиця з ювілейного 2000 року (докладніше дивись тут). З того часу усі душпастирі, які тут були прикладали свої зусилля, щоб привести дім-каплицю у належний вигляд, гідний до освячення.

31 березня 2010 року, сталася трагічна подія - навмисний підпал приміщення каплиці ворогами Вселенської Церкви, який мав би знищити цю надію, але віра в Бога і в Боже провидіння, дарувало сьогодні очікуваний день - освячення каплиці. Як сказав єпископ, що це Боже провідіння, яке змобілізувало нас відремонтувати її.

До цього дня приклали великі зусилля францисканці, які до цієї парафії на прохання єпископа ординарія дієцезії прибули восени 2009 року. Першим францисканцем у Шостці був і є - бр. Леон Метельський, виконуючи обов'язок адміністратора парафії.

Парафіяни дякують Богові за цей чудовий день, за священиків, за єпископа, який своєю пастирською і батьківською опікою приклав усі зусилля, щоб каплиця була відремонтована. Після ремонту прибрала вигляд дійсно гідний до освячення і назви Божого Дому. Ремонт, після пожежі, був не легким завданням, але брати з Божою допомогою виконали завдання.

Під час проповіді єпископ Мар'ян наголосив, що освячення - це не тільки освячення стін каплиці, але також стін людських сердець. Підкреслив також слова Апостола Павла з другого читання: "Якщо хто нищить Божий храм, того знищить Бог" (1Кор 3,17) . Кожне слово і кожне звернення Пастиря Дієцезії були сповнені тепла і доброти, які розігріли мабуть чимало сердець на подальше служіння Богу в Церкві в любові один до одного.

На завершення Служби Божої після подяк, звернувся також з привітанням від власного імені і імені свого єпископа православний священик о. Олександр, якого також спіткала трагічна подія, підпал церкви у минулому році, яка нажаль була знищена в щент.

Після урочистої Служби Божої єпископ не залишив парафіян і гостей без подарунків, залишив їм іконки зі своїм пастирським благословенням.

бр. Михайло Багінський OFM

 
ВІДЕОРЕПОРТАЖ З ПОДІЇ
   


   
   
ФОТОРЕПОРТАЖ З ПОДІЇ
   
10 грудня 2010 року
Приїзд братів і вечірня прогулянка
Приготування історії про каплицю
   
11 грудня 2010 року
Вигляд Каплиці
   
Приготування до Святої Меси
   
Таїнство Сповіді
   

11.00

Свята Меса

   
   

 АРХІВ:

 1996-1997,

 1997-1999,

 1999-2002,

 2002-2004,

 2004-2007,

 2007-2009

Хто має фото з каплиці, або з життя парафії у Шості, прохання надсилати на e-mail: framichele@ofm.org.ua

 

Орден Братів Менших в Україні