Адвентові реколекції у Шостці

Життя – річ надзвичайно швидкоплинна, і якщо ми приглянемось і задумаємось наскільки миттєво воно проходить, то зауважимо цікаву річ, що людина постійно живе в очікуванні чогось. Так в очікуванні одного з центральних християнських свят – Різдва – ми не забуваємо прикрасити ялинку, купити подарунки, мандарини, солодощі, але дуже часто забуваємо про найцінніше – про красу нашої душі. Саме період Адвенту – благодатний час для «реставрації» нашого внутрішнього світу, час, в який ми повинні усвідомити: чи готові до народження Божого Дитятка в наших серцях. І саме у здійсненні цієї підготовки нам до помають різні акції, організовані отцями-францисканцями. Так 16-18 грудня в парафії святого Йосипа в м. Шостка відбулися передріздвяні реколекції. На запрошення отця Леона Метельського (настоятеля парафії) відгукнувся отець Фіделіс Волністов з Києва, який допомагав парафіянам відкрити свої серця для Господа. Отець Фіделіс протягом трьох днів цікавими конференціями згуртував старших, молодь та дітей.
Катехизи отця торкнулися кожного серця, адже розкривалися такі теми: « Сповідь» - де отець-реколекціоніст розповів про цінність цього таїнства, що саме через покаяння ми можемо зустрічати живого Бога щоденно; «Біблія» - ця тема є також актуальною для кожного свідомого християнина, адже допомає слухати Бога і виконувати Його волю. Отцем була порушена також проблема заздрості - хвороби душі, яка руйнує її, як іржа метал. Коли людина засліплена цим гріхом, то їй легко чинити зло. Отець Фіделіс заохочував кожного боротися із заздрістю, хоча це не просто, але Господь ніколи не залишає нас на одинці з нашими бідами і проблемами, тому ми не повинні втрачати надію. Закінчилася конференція спільною молитвою про зцілення і звільнення від цього гріха. Говорив реколекціоніст і на тему «Святість» та наголосив на тому, що святість – це не міф чи якесь абстрактне поняття, це не привілей обраних Богом людей. Кожен з нас є тим обраним і сьогодні покликаний до святості. Мабуть, центральною конференцією реколекцій була наука «Євхаристія». Пресвята Євхаристія – джерело і вершина християнського життя, найголовніша молитва кожного християнина. Священик наголосив, що на практиці Служба Божа є молитвою спільноти, яку творить кожен із нас на засадах любові і добра.
Крім цікавих конференцій проходила зустріч з молоддю за солодким столом. В цей час відбулася щира розмова з отцем. Кожен, в певній мірі, ділився історією свого життя. Отець Фіделіс пояснював, що труднощі, які виникають, легше переносити з Богом, довіряючись Йому. Не обійшлося без веселих цікавих історій і навіть анекдоту, який викликав щирий сміх.
Хочемо з серця подякувати отцю Фіделісу за прекрасні реколекції, які в наших серцях підготували місце для Ісуса; за його енергійність і життєрадісність, якими ділився з нами. Дякуємо за проведений разом незабутній час, за ваш талант – служіння на славу Божу.
Отець Фіделіс! Нехай Господь Вас щедро обдаровує усіма потрібними ласками, скріплюючи і надихаючи на працю у Божому винограднику, а Божа Мати огортає своїм покровом! Нехай у повноті сповнюється у Вашому житті Божа воля! Щасливого Різдва!
З повагою, молитвою і любов’ю - учасники реколекцій.

 

Орден Братів Менших в Україні