зовнішній

внутрішній
   

Д У Ш П А С Т И Р І


Ім'я та Призвіще
Обов'язки
Роки служіння
 бр. Леон Метельський, OFM

 -настоятель парафії (2011 )

 -адміністратор парафії (2009-2011)

2009 -
 бр. Михайло Багінський, OFM

 - вікарій парафії (2010 )

 - асистент південно-східного регіону Фос (2011)

2010 -
   
   
ЖИТТЯ ПАРАФІЇ 2012
   

Шостка
8-9 жовтня 2012 року

Вперше у Шостці з'їзд францисканців

З 8 по 9 жовтня 2012 року у Шостці, що на Сумщині, відбувся регіональний день зосередження Братів Францисканців центрального регіону, який охоплює кілька областей, а саме: від Шостки по Збараж Тернопільської області, а це майже 800 км. Брати жартували, що можна приїжджати і з Москви, бо звідти лише 600 км. Це була історична подія для католицької парафії у Шостці. Парафіяни ще не бачили стільки священиків у своєму рідному місці.

Зустріч відбувалась у францисканському дусі. Місцем для духовних вправ, а також для відпочинку була каплиця, бо іншого місця просто немає: у  домі є тільки дві маленькі кімнати, у яких мешкає двоє братів. Для братів, які приїхали на зустріч, парафіяни приносили, що могли: хто подушку, хто матрац чи ковдру, щоб Брати могли переночувати одну ніч. Парафія у Шостці - це Парафія, яка потребує храму. Завдяки старанням єпископа Станіслава Широкорадюка, парафія має будинок, у якому є капличка для богослужінь.

Для того, щоб приїхати у Шостку, Брати були змушені подолати багато кілометрів, а це майже цілий день подорожі. Вони приїхали зі Збаража, Шепетівки, Полонного, Баранівки, Чуднова, Житомира та Києва. Брати Леон та Михайло, які служать у Шосткінській парафії, були дуже раді такому з’їзду, бо саме велика відстань не дає можливості бачитись зі своїми співбратами, щоб ділитись братерською радістю та досвідом служіння.

Більшість братів, які приїхали, були у Шостці вперше. Таким чином вони побачили найвіддаленіші місійні землі східної України, де Францисканці покликані служити, і про які брати чули тільки з розповідей. Місцеві Брати неодноразово запрошували своїх співбратів відвідати Шостку, і така довгоочікувана зустріч нарешті відбулась.

Під час днів зосередження також відбулося святкування іменини: бр. Франциска з Києва і бр. Михайла з Шостки. Першого дня Святу Євхаристію очолив бр. Франциск, а його співбрат з київської спільноти бр. Фіделіс у проповіді до Братів та Парафіян говорив про францисканську радість та про те, яке має бути обличчя справжнього францисканця.

Наступного дня після спільних молитов бр. Леон з Шостки вів конференцію на тему: «Емпатія до світу, включення в середовище та засвоєння мови світу». Говорив саме про те, що емпатія дозволяє краще розуміти інших, приносить радість з того, що можу краще розуміти інших. Завершили конференцію спільним обговоренням даної теми під час праці в групі, після чого Брати зібрались на спільну Євхаристію, яку очолив бр. Леон, а його співбрат бр. Михайло під час проповіді говорив про те, як осягнути вічне життя, то, що є фундаментом життя в радості, тобто про любов до Бога і ближнього.

День зосередження був днем не тільки духовним та інтелектуальним, а й культурним: брати відвідали історичне місто Новгород-Сіверський, що знаходиться неподалік від Шостки, побачили пам’ятку архітектури - чоловічий православний монастир з оборонними мурами, який за часів Катерини ІІ належав єзуїтам.

На закінчення зустрічі брати мали спільний обід, і з новими духовними силами вирушили в дорогу до своїх чернечих домівок, де чекають на кожного з них братерські обов’язки.

бр. Михайло

   
ФОТОРЕПОРТАЖ
Приїзд Братів
   

Понеділок 8 жовтня - день І

Свята Меса і привітання Братів

   

Вівторок 9 жовтня - день ІІ

Конференція і праця в групі

   
Свята Меса
   
Новгород-Сіверський
   
Спільне фото
   

 АРХІВ:

 1996-1997,

 1997-1999,

 1999-2002,

 2002-2004,

 2004-2007,

 2007-2009

Хто має фото з каплиці, або з життя парафії у Шості, прохання надсилати на e-mail: framichele@ofm.org.ua

 

Орден Братів Менших в Україні